Budík 2023 - "3." ročník

Ročník 2023 byl přelomový. Hlavní změnou je přesun na nové místo. Nově vybudované komunitní centrum "Fajnofka" u fotbalového hřiště nám dávají úplně jiné možnosti.

Se změnou zázemí se upravili i tratě a to jak dětské, tak hlavní trať.

Dětské závody probíhaly přímo pod tribunou a před očima fandících rodičů. Trať pro hlavní a vedlejší závod byla poupravena a je vedena v těsné blízkosti "Fajnovky", podpora fanoušků probíhá i zde.

Dětské závody byly doplněny o překážky, aby to bylo pro děti zajímavější. Hlavní trať byla opět vedena po vycházkové stezce a byla upravena jen částečně proti roku 2022.

Celkem se letos účastnilo 26 běžců a 37 dětí. Je to méně, než bychom si přáli. Příští ročník, který není v termínu posvícení v Nymburce, nám dává lepší vyhlídky.

Nejrychlejší na hlavní trati byl letos Lukáš Novák s časem 41:52.6 a z žen byla nejrychlejší slečna Helena Němcová v čase 58:16.8.

Radost měli ale všichni, kdo si přišli rozproudit krev v jakémkoliv tempu.

Zapište si do kalendáře datum 7.9.2024 a k němu si poznamenejte "Budiměřický budík - 4. ročník"

I letos akci zaštítili Miloš Škorpil, Lukáš Novák a také Milan Šumný ( z důvodu zranění neběžel ), za co jim patří velké poděkování. Jejich podpory si velmi vážíme.

Děkujeme také všem sponzorům:

Slovart, Magna, The Drinks, Poděbradský pivovar, HIT CZ, MM Střechy, Pojišťovna VZP

Budík 2022 - "2." ročník

Ročník 2022 byl zase o trochu jiný, dětské závody byly doplněny o překážky a dospěláci dostali novou trať  vedenou po nové vycházkové stezce

. Celkem se letos účastnilo 97 běžců a z nich bylo 66 dětí.

Nejrychlejší byl letos Chlubna Patrik, který hlavní trasu zvládl pod 40 min a z žen byla nejrychlejší Otáhalová Eva v čase 47:26

Ale těmi opravdovými vítězi byli všichni, kdo si přišli rozproudit krev v jakémkoliv tempu.

A nejdůležitější na konec - zapište si do kalendáře datum 2.9.2023 a k němu si poznamenejte "Budiměřický budík - 3. ročník"

I letos akci zaštítili Miloš Škorpil, Lukáš Novák a nově také Milan Šumný, za co jim patří velké poděkování. Jejich podpory si velmi vážíme.

Děkujeme také všem sponzorům: Slovart Magna The Drinks Poděbradský pivovar HIT CZ

Foto 2022

Budík 2021 - "1." ročník

Ročník 2021 je za námi a doufáme, že se všem 73 aktivním účastníkům líbil. Vítězem se stal Vladislav Dudek. Lukáš Novák běžel jako ambasador závodu mimo pořadí a dělal to fantasticky. Opravdového vítězství však dosáhli všichni, kdo našli vůli si zaběhnout jednu z připravených tratí. Na délce nebo dosaženém čase nezáleželo. Na startovném se vybralo 2.700 Kč a jako pořadatelé jsme se rozhodli věnovat celou částku Davidovi na pořízení mechanického vozíku. Letošní Budík jsme totiž pořádali jako součást akce Sport pro charitu ve spolupráci s Nadací Olgy Havlové

I letos akci zaštítili Miloš Škorpil a Lukáš Novák, za co jim patří velké poděkování. Jejich podpory si velmi vážíme.

Budík má ještě jednu novinku - je jím nové logo, které jej bude provázet i v dalších ročnících. Doufáme, že se bude líbit.

2020 - 0. ročník

Jak proběhl Budiměřický budík 2020

úterý, 01. září 2020

Poslední den prázdnin proběhl v Budiměřicích ve znamení rekreačního běhu. Pobavil nejen samotné běžce, ale i diváky.

Zvonění budíku místo startovního výstřelu poslalo na start "nultého" ročníku běžeckého závodu s názvem Budiměřický budík dohromady 47 dětí a 34 dospělých. Poslední den prázdnin se tak obec stala útočištěm rekreačních běžců.

Pětikilometrovou trať si s nimi střihl i běžecký guru Miloš Škorpil a OCR specialista Lukáš Novák, i když oba v rolích propagátorů. Kromě pětikilometru se ještě běžela poloviční trať a na nejmenší běžce čekalo 100 a 500 metrů. Nešlo o žádnou běžeckou monstr akci, ale naopak v parku u kostela zavládla až téměř rodinná atmosféra.
Ještě pár minut před startem vydatně pršelo, ale nakonec se počasí umoudřilo a borcům občas fandilo i sluníčko.
Pomyslným králem a královnou prvního (vlastně toho nultého) ročníku se stal Honza Větrovský (20:12) a Renata Větrovská (24:51).
Ale těmi opravdovými vítězi byli všichni, kdo si přišli rozproudit krev v jakémkoliv tempu. A samozřejmě všichni dobrovolníci, kteří věnovali svůj čas, aby se akce mohla uskutečnit. Už nyní přemýšlíme o dalším ročníku. Běhejte a přijďte se pobavit do Budiměřic zase příští rok!